Smartfony z systemem Android – jak wybrać?

Smartfony z systemem Android cieszą się bardzo dużą popularnością. Jednak wiele osób bardzo intensywnie zastanawia się nad tym, jaki telefon wybrać, aby jego użytkowanie było możliwie jak najbardziej satysfakcjonujące. Tak naprawdę ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który Android będzie sprawdzał się zdecydowanie najlepiej, bowiem kwestia ta uzależniona jest od bardzo wielu czynników.

Ekran dotykowy to podstawa

doskonałe Smartfony z systemem Android w najlepzych cenachObecnie zdecydowana większość użytkowników komórkowych telefonów posługuje się tymi urządzeniami, które wyposażone zostały w dotykowy ekran. Dlatego też wybierając smarfon czy to z systemem Android czy jakimkolwiek innym, bardzo duży wpływ na ostateczną decyzję o jego zakupie ma jakość obsługi dotykowej. To właśnie ta cecha ma decydujący wpływ na to, czy posiadacze danego modelu telefonu są zadowoleni z jego użytkowania czy też nie. Poza jakością obsługi dotykowej, na komfort użytkowania smartfona wpływ ma również rozmiar oraz rodzaj dotykowego wyświetlacza, wypróbuj takie telefony z oferty https://www.sferis.pl/smartfony-android-2284. Wielu specjalistów radzi, aby kupować te smartfony (jeśli zależy nam na tym, aby móc z nich komfortowo), których przekątna ekranu wynosi powyżej 4 cali.

Systemy Android dostępne na polskim rynku

Współcześnie zdecydowana większość smartfonów, jakie są sprzedawane na polskim rynku zostały wyposażone w system Android (dotyczy to zarówno tych droższych modeli jak jest nieco niższej półki cenowej). Jednak warto mieć na uwadze, że nie wszystkie smartfony wyposażone są w czysty Android. Duża część producentów stosuje nakładki na system, które co prawda dają wiele bardzo różnorodnych funkcji dodatkowych programów, jednak mają jedną zasadniczą wadę – dość znacząco spowalniają działanie całego systemu. Dlatego też bardzo często dobrym rozwiązaniem jest kupowanie tych telefonów, które wyposażone są w czysty system Android, bez nałożenia na te jakiejkolwiek dodatkowej nakładki. Telefony z czystym Androidem mają znacznie mniejszą tendencję do spowalniania swojego działania przede wszystkim dlatego, że w ich przypadku zarówno procesor, jak i pamięć RAM nie są dodatkowo obciążane.