Xiaomi Mi Mix 2S – dobry wybór do 2000 zł?

Xiaomi Mi Mix 2S to ciekawa propozycja chińskiego producenta. Według internetowych porównywarek cen, możemy go kupić w oficjalnej dystrybucji w Polsce już od ok. 1700 złotych. Czy ten smartfon to dobra propozycja z segmentu pomiędzy średniakami a flagowcami?

Procesor, pamięć wbudowana i operacyjna

doskonały Smartfon XIAOMI Mi Mix 2S 64GBSmartfon Xiaomi Mi Mix 2S 64GB to popularna wersja. Na rynku znajdziemy także wersje z większą pojemnością pamięci wbudowanej. Jeśli chodzi o ram, to zależnie od wybranego egzemplarza otrzymamy 6 lub 8 GB, a więc jest bardzo dobrze. To istotna cecha, ponieważ Android jest systemem, który lubi nadmiernie obciążać ten komponent smartfona. Dodatkowy zapas ramu nigdy nie zaszkodzi. Sercem Mi Mix 2S jest procesor Snapdragon z ośmioma rdzeniami o wysokim taktowaniu, czego mieli prawo oczekiwać klienci wydający na telefon kwotę powyżej 1500 złotych, takie urządzenie znajdziemy na https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-mi-mix-2s-64gb-wifi-gps-nfc-bluetooth-lte-dualsim-64gb-android-80-kolor-czarny-p581798.

Przedni panel

Smartfon posiada wąskie ramki, a pomiędzy nimi ekran IPS 5,99″, o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Daje to zagęszczenie 403 ppi, a więc wyświetlany obraz powinien być świetnej jakości.

System i interfejs

Xiaomi Mi Mix 2S pracuje pod kontrolą Androida 8 Oreo, wraz z nakładką MIUI 9.5. To zostaw do przewidzenia, który będzie sprawował się bardzo przyzwoicie. Nakładki od Xiaomi są stosunkowo lekkie, a jednocześnie dają użytkownikom duże możliwości personalizacji.

Aparat, dźwięk i bateria

Xiaomi posiada dwa aparty fotograficzne 12 mpx z przodu, zdjęcia zdaniem użytkowników wychodzą całkiem ładne, choć w innych telefonach bywały lepsze. Kamerka do Selfie ma 5 mpx. Natomiast tak świetnie nie wypada już głośnik zamontowany w telefonie – nie jest on zły, jednak jak na telefon tej klasy wypada co najwyżej przeciętnie. Melomani zachwyceni nie będą. Całkiem dobrze sprawuje się bateria, ma ona 3400 mAh i zapewnia niezłą długość pracy bez konieczności użycia ładowarki.

Werdyk – warto?

Xiaomi Mi Mix 2S ma zdecydowanie więcej zalet niż wad i z pewnością jest ciekawą propozycją w tej półce cenowej, choć konkurencja nie śpi. Jeśli zależy ci na dobrej wydajności i dużym ekranie, a jakość dźwięku czy aparat fotograficzny nie jest priorytetem, rozważ ten model.