Test głośnika JBL GO 2

JBL GO 2 to ciekawy następca świetnie przyjętego modelu JBL GO, którego ceniono za niezłą jakość dźwięku, niską cenę i wyjątkowo kompaktowe wymiary. Jak jest w przypadku „dwójki”?

Pudełko oraz jego zawartość pozostały niemal niezmienione. Ponownie otrzymujemy przeźroczysty, plastikowy prostopadłościan, a w nim głośnik, instrukcję obsługi oraz kabel. Samo urządzenie wydaje się odrobinkę lepiej wykonane od poprzednika, jest też cięższe. Głośnik posiada zaokrąglone rogi, mikroskopijne podstawki na spodzie, a przednia kratka sprawia wrażenie solidnej. Istotnym detalem są zakryte porty micro usb oraz mini-jack. Klapkę otwiera się wyjątkowo ciężko, ma ona uszczelkę od wewnątrz, dzięki czemu głośnik jest wodoodporny. Tylna ściana urządzenia ma tłoczone logo JBL, a nie malowane, jak w przypadku GO.

JBL GO miał jeden przetwornik o mocy 3W ukryty w urządzeniu. GO 2 ma niemal identyczny, jeśli nie ten sam przetwornik, jednak oprócz niego wewnątrz obudowy znajduje się membrana basowa. Dzięki temu jest zauważalna różnica w jakości dźwięku pomiędzy JBL GO 2 (https://www.sferis.pl/glosniki-bluetooth-jbl-go-2-kolor-czarny-p588128) a jego poprzednikiem. Głośność jest jak najbardziej wystarczająca w pomieszczeniu, na zewnątrz również nie ma tragedii, jednak jeśli jest duża ilość osób oraz hałas w pobliżu to głośnik będzie nieco zbyt cichy. JBL GO 2 jest bardzo kompaktowy, ale ma tylko jeden przetwornik skierowany do przodu. Dźwięk jest więc dobrej jakości, jednak jest niezbyt przestrzenny. Ewidentnie słychać, że wydobywa się on z jednego punktu. Do modeli z serii Flip więc mu trochę brakuje.

 

Cenowo JBL GO 2 prezentuje się ciekawie, w niektórych sklepach kosztuje tyle samo, co JBL GO, lub jest minimalnie droższy. Nawet jeśli występują różnice rzędu 30-40 złotych, myślę, że warto dopłacić i cieszyć się większą rozpiętością tonalną dźwięku, a także nie martwić się o zachlapanie głośnika, na przykład podczas wakacyjnego wypadu nad jezioro. JBL GO 2 to bardzo udany model i większość użytkowników będzie z niego jak najbardziej zadowolona. Do pokoju, na podróż czy niewielką domówkę będzie idealny.