Gdzie można użyć uchwytu na telefon?

Współcześnie używane telefony komórkowe już dawno temu przestały być wykorzystywane jedynie w celach prowadzenia rozmów. Obecnie są to prawdziwe komputery, które dzięki swoim możliwościom obliczeniowym są w stanie być wykorzystywane do znacznie ambitniejszych celów. Nic zatem dziwnego, że wraz ze wzrostem ilości zastosowań, powstały też do telefonów dodatkowe akcesoria. Jednym z najlepszych jest z pewnością uchwyt do telefonu. Gdzie można taki uchwyt wykorzystać?

Uchwyt na telefon do samochodu

uchwyt do smartfona

Jedną z najczęściej używanych funkcji smartfona jest możliwość włączenia na nim nawigacji samochodowej. Koniec z mapami i szukaniem drogi w miejscach, do których jedziemy pierwszy raz. Wystarczy kilka chwili, aby przy pomocy internetu i zamontowanego w telefonie GPS, określić swoją pozycję, wyznaczyć punkt docelowy, a także zapoznać się z zaproponowanymi przez urządzenie trasami.
Aby jednak takie działanie było możliwe i całkowicie bezpieczne podczas prowadzenia samochodu, koniecznie trzeba zastosować specjalny uchwyt do telefonu. Jest to najczęściej uchwyt mocowany na przyssawkę do szyby, który umożliwia podwieszenie telefonu blisko kierowcy i bez odrywania wzroku od drogi daje możliwość śledzenia mapy nawigacji.

Uchwyt do smartfona na rower

Innym ciekawym rozwiązaniem dla smartfona jest używanie go w celach sportowych. Chodzi np. o pomiary wykonywane podczas jazdy na rowerze. Telefon może mierzyć nie tylko czas, prędkość i przebyty dystans, lecz także nawet spalane kalorie i tętno. Dzięki temu możliwości treningu są o wiele bardziej rozszerzone.
Trudno jednak wyobrazić sobie jazdę na rowerze z telefonem w jednym ręku, dlatego też powszechnie stosuje się specjalne uchwyty do telefonów montowane na kierownicy. Z nimi rowerzysta ma nie tylko stały podgląd na trasę, która sobie wyznaczył na nawigacji, lecz także do wszystkich parametrów swojego treningu, dzięki czemu może je na bieżąco dostosowywać i modyfikować. Bardzo często spotyka się takie uchwyty rowerowe, które wyposażone są w pełni wodoodporną powłokę, dzięki czemu można ich używać nawet w czasie deszczu.