Ryzyko używania smartfona

Każdy posiadacz smartfona wie, jak bardzo jest to kruche urządzenie. Pomimo swojej zwartej konstrukcji, mocnej obudowie i odpowiednio zabezpieczonym elementom, nawet niewielki wstrząs lub upadek z małej wysokości są w stanie doprowadzić dany egzemplarz do całkowitej ruiny. Jak się przed tym obronić?

Najpowszechniejsze uszkodzenia smartfona

etui na smartfona

Zdecydowanie najczęstszym uszkodzeniem smartfona jest pęknięcie znajdującego się w nim wyświetlacza. Często nawet niewielki upadek w przypadku niefortunnego uderzenia o ziemię powoduje, że wyświetlacz ulega pęknięciu, co skutkuje co najmniej bardzo nieestetycznym wyglądem, a często wręcz niemożnością jego używania.
Oprócz tego powszechnie w wyniku takiego upadku powstają różnego rodzaju wgniecenia, porysowania i widoczne uszkodzenia obudowy, które nie tylko bardzo szpecą wcześniej nieskazitelny telefon, lecz także obniżają jego wartość przy próbie późniejszej sprzedaży.

Jak ochronić telefon przed uszkodzeniami?

Na szczęście jest całkiem prosta metoda na to, jak uchronić posiadany telefon przed takiego typu uszkodzeniami, które są wynikiem upadku. Logiczne jest to, że najlepszym wyjściem będzie w jakiś sposób wzmocnić jego obudowę, tak aby wstrząs w wyniku upadku nie miał swoich przykrych konsekwencji. Taki właśnie efekt osiągnąć można poprzez założenie etui na telefon.
Etui na smartfona to swego rodzaju pokrowiec, do którego umieszcza się cały telefon. Etui tego typu występuje w różnych wersjach. Może to być tylko gumowy pokrowiec zabezpieczający głównie ranty obudowy telefonu lub też zamykana na klapkę wersja, które zapewnia kompleksową ochronę przed nawet najbardziej niebezpiecznymi upadkami.
Wybierając tego typu pokrowiec, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego będzie on wykonany, co będzie miało swoje przełożenie na estetykę, cenę, ale i trwałość, lecz także na dopasowanie go do posiadanego modelu telefonu. Musi to być etui pod konkretny telefon, ponieważ nawet najmniejsze luzy pomiędzy etui a telefonem będą stanowiły dla niego zagrożenie.