Powerbanki – czym się kierować podczas zakupu?

Powerbank to urządzenie, które w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej popularne. Służy do ładowania smartfonu czy tabletu bez posiadania pod ręką zasilacza. Producenci oferują bardzo różne rodzaje powerbanków, w związku z tym przed zakupem warto się dowiedzieć, co jest najistotniejsze w tego typu urządzeniach.

Powerbank – najważniejsza jest pojemność

ADATA Power Bank 20000mAh

Podczas zakupu powerbanku najistotniejsze jest zwrócenie uwagi na jego pojemność. Zadowalająca użyteczność powinna pozwalać na podwójne uzupełnienie baterii smartfonu, bądź też pełne załadowanie tabletu. Minimalna wartość to więc dla większości osób przedział pomiędzy 5000, a 6000 mAh. Niekiedy jednak należy uwzględnić przy tym samoczynną utratę energii powerbanku, która wynosi średnio 20 procent. Modele dobiera się więc do swoich indywidualnych potrzeb np. ADATA P20000D Power Bank jest urządzeniem, które posiada ogromną pojemność, zadowalającą każdego użytkownika.

Dodatki do powerbanków – co powinno mieć kompletne urządzenie tego rodzaju?

Power banki posiadają różne dodatki, które zwiększają ich wartość i przyciągają większą ilość klientów. I tak np. ważnym dodatkiem jest lampka LED. Jest to bardzo przydatny element, który daje możliwość korzystania z powerbanku w ciemności i przy tym nie zużywa wiele energii. Ponadto dobrze jest gdy Powerbank jest jednocześnie ładowarką solarną, którą można ładować w dowolnym miejscu. Dodatkowym atutem może być także wbudowany przewód oraz różnego rodzaju uchwyty, stosowane szczególnie w przypadku powerbanków o mniejszych rozmiarach, umożliwiające przypięcie urządzenia np. do paska czy kluczy. Pozytywnym dodatkiem powerbanków może być także ekran LCD, który dostarcza informacji na temat poziomu naładowania urządzenia. ADATA Power Bank 20000mAh posiada wszelkie z powyżej omówionych dodatków. Ponadto jest wyposażony w dwa dodatkowe porty USB, które dają możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie. To doskonały wybór dla wszystkich użytkowników pragnących oszczędzić czasu na ładowanie sprzętu oddzielnie.