Zastosowanie tabletów w domowym użytkowaniu

Tablety to dość specyficzne urządzenia, jeszcze nie dawno reklamowane jako następcy laptopów. Jednak przez swoje ograniczenia nigdy do tego nie doszło.

Moda na tablety trwała krótko, była dość intensywna, a jej koniec gwałtowny. Napędzana była głównie przez producentów urządzeń. Konsumenci ulegli tej krótkotrwałej modzie windując słupki sprzedaży tabletów. Wielu ludzi zostało z zakupionym urządzeniem, ale nie bardzo wiedzący co z nim zrobić. Tablety mimo swoich ograniczeń można zastosować do wielu ciekawych rzeczy w domu.

Tablet może służyć jako cyfrowa ramka do zdjęć. Każdy tablet posiada wejście na karty pamięci na których możemy zapisywać zdjęcia. Dzięki temu iż tablety posiadają zazwyczaj dobrej jakości ekrany, wyświetlane zdjęcia będą na pewno cieszyć użytkownika.

Tablet można używać jako rozszerzenie dla funkcjonalności telewizora. Większość tabletów jest wyposażona w wejście mini HDMI. Pozwala ono podłączyć tablet bezpośrednio do telewizora. Jeśli posiadamy telewizor bez funkcji Smart, podłączając tablet zyskujemy je. Natomiast gdy już je mamy możemy poszerzyć funkcjonalność telewizora. Dzięki tabletowi będzie można komfortowo przeglądać internet na telewizorze, będziemy mogli również odtwarzać niektóre formaty plików które zazwyczaj nie są obsługiwane przez telewizory.

Tablety mogą służyć nam jako nawigacja w samochodzie. Jeśli posiadamy samochód starczego typu bez wbudowanej nawigacji, dużo bardziej komfortowe będzie sprawdzanie pozycji samochodu na tablecie, niż na małym ekranie telefonu komórkowego.

Tablet może być centrum sterowania naszym smart domem. Coraz więcej urządzeń komunikuje się ze sobą poprzez wi-fi. Możemy tak kontrolować termostaty regulując temperaturę w pomieszczeniach, możemy gasić i zapalać zdalnie światło, można również sterować zdalnie roletami w domu. Instalując na tablecie odpowiednie oprogramowanie, możemy z jednego miejsca sterować tymi wszystkimi funkcjami. Dzięki temu tablety zyskują nową funkcjonalność i stają się właściwie niezbędne w każdym nowoczesnym domu.