Bezpiecznie i estetycznie

Nawet najbardziej wytrzymałe smartfony są narażone na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Rozbity wyświetlacz to jedno z najczęstszych tego typu usterek. Czasem jednak na otarciach i zewnętrznych urazach się nie kończy. Dlatego tak ważne jest, aby od razu po zakupie smartfona, odpowiednio go zabezpieczyć.

Jakie etui kupić?

Nie wystarczy zadbać o telefon i być ostrożnym przy jego użytkowaniu – drobne wypadki zdarzają się najostrożniejszym osobom. Poza tym nie musi dojść do upadku, żeby smartfon uległ mniejszemu lub większemu uszkodzeniu. Wystarczy stałe noszenie go wraz z wieloma innymi drobiazgami w torebce, plecaku, czy kieszeni. Nietrudno wtedy o zarysowania, które – wraz z biegiem czasu – będą się pogłębiać i wydłużać.

Właśnie dlatego etui do smartfonów są tak potrzebne. Jeżeli zakupi się także szkło hartowane na wyświetlacz, to – niezależnie od rodzaju nabytego futerału – telefon będzie solidnie zabezpieczony.

Decyzja o rodzaju futerału należy zawsze do konkretnego użytkownika oraz tego, w jakich warunkach korzysta ze smartfona. Im mniej przyjazne są one urządzeniom, tym lepiej telefon powinien być chroniony.

Od czego zacząć chcąc kupić futerał na smartfon?

etui do smartfonów

Sprawą najistotniejszą jest posiadany model smartfona – kupowane etui powinno być dedykowane właśnie tej konkretnej wersji. Chodzi o to, że jeśli futerał ma chronić, ale jednocześnie nie utrudniać użytkowania, musi pasować do telefonu jak ulał.

Kolejny etap zależy przede wszystkim od poczucia estetyki oraz wygody danej osoby. Niektórzy wolą etui nakładane np. tylko na tylną część telefonu. Wtedy szkło hartowane na wyświetlacz na pewno się przyda dla pełnej ochrony. Inni trzymają się etui z klapką. Dostępne są też futerały wsuwane – telefon spoczywa w nim w chwilach, gdy nie jest używany.

Etui do smartfonów nie różnią się jedynie rodzajem i materiałem wykonania, ale też wzornictwem. Wielu osobom większy problem sprawia właśnie wybranie wzoru, niż rodzaju futerału. W takich sytuacjach warto udać się na zakupy do sklepu stacjonarnego, gdzie można produkt dokładnie obejrzeć i dotknąć, zanim podejmie się ostateczną decyzję