Monitor płaski czy zakrzywiony – jaki najlepiej wybrać?

Korzystanie z nowoczesnych technologii staje się powoli rutyną. Większość ludzi już teraz nie jest w stanie wyobrazić sobie swojej codzienności bez używania komputera. Bardzo istotny jest dobór odpowiedniego monitora, zwłaszcza jeżeli będzie się przed nim spędzało sporo czasu. Obecnie najpopularniejsze są modele płaskie, aczkolwiek spora część osób decyduje się na zakup zakrzywionego ekranu. Co więc kupić?

Określenie własnych potrzeb

Na początku trzeba zadać sobie pytanie, w jakim celu będzie się wykorzystywało zakupiony monitor. Modele z zakrzywionym ekranem najlepiej sprawdzają się u:

  • graczy,
  • pracowników biurowych,
  • osób lubiących w samotności oglądać filmy.

Dlaczego akurat mowa o tych konkretnych grupach ludzi? Otóż takie monitory zapewniają najlepszą jakość obrazu, gdy siedzi się blisko nich i dokładnie na samym środku ekranu. Jeżeli więc ma on służyć do oglądania filmów w grupie, lepiej zdecydować się na płaski model, aby każdy widział pojawiające się sceny w identyczny sposób.

monitor do komputera

Kwestia dostępności

Nie można także nie wspomnieć, że monitor do komputera z zakrzywionym ekranem znacznie ciężej kupić niż ten tradycyjny. Tego typu urządzeń jest dużo mniej i trudniej znaleźć model z takimi parametrami, które spełnią posiadane oczekiwania. Najlepszym pomysłem będzie poszukanie czegoś odpowiedniego w Internecie, gdyż sklepy stacjonarne nie mają zbyt szerokiego asortymentu. Jeżeli ma się jakieś specjalne wymagania, o wiele łatwiej kupić monitor z płaskim ekranem. W takim przypadku istnieje możliwość wybierania wśród setek lub nawet tysięcy rozmaitych ofert.

Urządzanie biura

Jeżeli jest się właścicielem firmy, której funkcjonowanie opiera się na pracy biurowej, to warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Monitory z zakrzywionym ekranem świetnie się sprawdzą, gdyż ich długotrwałe używanie nie męczy aż tak wzroku jak w przypadku płaskich modeli. Ponadto wspaniale się sprawdzają w trakcie tworzenia stanowisk wymagających połączenia ze sobą kilku monitorów. Istnieje możliwość zakupu urządzeń z różnym stopniem zakrzywienia, co pomaga idealnie zaprojektować tego typu konstrukcję.