Co powinien zawierać komputer gamingowy, aby był dobry?

Dzisiejsze gry, to prawdziwe dzieła sztuki, które swoją grafiką i gameplayem często nie ustępują rzeczywistości. Aby nadążyć za nowymi trendami i być w stanie obsłużyć skomplikowane programy, komputery gamingowe są coraz bardziej zaawansowane, a karty graficzne i procesory tworzone są właśnie z myślą o grach. Na co zwrócić uwagę przed zakupem pc gamingowego i co powinien w sobie mieć, aby obsłużyć najnowsze tytuły? 

Co powinien zawierać pc gamingowy?

Wiele rzeczy, takich jak ilość pamięci czy rodzaj obudowy to kwestia własnych potrzeb i preferencji, jednak w przypadku budowania komputera do gier, należy uwzględnić kilka rzeczy.

  • Procesor powinien być przynajmniej 6-rdzeniowy, choć najlepszym wyborem będzie 8-rdzeniowy. 
  • Główny dysk powinien być dyskiem SSD, aby programy szybko się wczytywały.
  • Jeśli komputer będzie służył głównie do rozgrywek online w grach typu League of Legends, wtedy nie trzeba inwestować w mocną kartę graficzną. Natomiast dla fanów gier fabularnych o zaawansowanej grafice, takich jak na przykład Red Dead Redemption 2, o wiele lepszym wyborem będą karty z minimum 6 GB pamięci RAM i szeroką szyną danych.
  • Im większe kości pamięci RAM, tym lepiej, ale minimum dla dobrze działającego pc gamingowego, to 16 GB RAM DDR 4.
  • Chłodzenie w komputerze jest bardzo ważne, najlepszą opcją jest chłodzenie wodne, jednak jest to dość kosztowny wybór. Dobrze sprawdzi się zwykły wentylator w połączeniu z wysokiej jakości pastą termoprzewodzącą.
  • Zasilacz powinien mieć dużą moc, najlepiej około 700-800W, aby był w stanie wygenerować odpowiednią moc dla wszystkich podzespołów. 
  • Płytę główną najlepiej dobierać na końcu do wszystkich pozostałych komponentów, tak, aby je obsługiwała i miała wszystkie potrzebne gniazda.
komputer gamingowy

Akcesoria gamingowe

Sam komputer gamingowy od oferty sferis dostępny tutaj to nie wszystko, aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie niosą ze sobą gry, należy zakupić także odpowiednią myszkę, klawiaturę i monitory. Najlepszą klawiaturą do grania jest mechaniczna, ma najszybszą responsywność i można wybrać modele z różnym podświetleniem. Myszka, aby sprawdziła się do codziennego grania, musi być wygodna i mieć odpowiednio szybki czas reakcji. Wielkość monitorów zależna jest od własnych preferencji, ale warto pamiętać, aby miały odświeżanie na poziomie przynajmniej 120Hz. Oprócz tego, do pełnej możliwości wczuwania się w gry, sprawdzają się dobre słuchawki, które wygłuszą otoczenie i będą mieć świetną jakość dźwięku.