Sprawdź Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma cenę, która umieszcza go w kategorii „telefony budżetowe”, ale wiele jego funkcji, takich jak główny aparat 64 MP, duża bateria i wyświetlacz FHD+, sprawia, że zamiast tego można uznać go za przyzwoitego średniaka. Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i obsługa kart microSD są również ważnymi dodatkami, być może wystarczy, aby nadrobić kilka niedociągnięć, takich jak dodanie niepotrzebnych kamer i nieco masywny projekt.

Redmi to niedroga marka telefonów Xiaomi, ale chociaż jej telefony zawsze mają imponująco niskie ceny, przynoszą też przyzwoite funkcje na rynek, a Xiaomi Redmi Note 8 Pro jest prawdopodobnie najlepszym tego przykładem.

Ogólny rys Xiaomi Redmi Note 8 Pro 

Redmi Note 8 Pro reprezentuje najwyższy poziom z serii Redmi Note 8, chociaż nie ma zbyt wiele wspólnego między telefonami poza interfejsem użytkownika. I pomimo tego, że jest bardziej zaawansowany niż kilka innych telefonów Redmi, Note 8 Pro jest nadal zdecydowanie przystępny cenowo.

xiaomi redmi note 8 pro 6/128gb

Redmi Note 8 Pro ma zbiór funkcji, których nikt nie spodziewa się w telefonie o tak przystępnej cenie – jest tam 64-megapikselowy aparat główny z trzema innymi snappersami, duży wyświetlacz Full HD+, duża bateria i przyzwoity chipset. Telefon ma więc wiele cech, których by się nie spodziewał, biorąc pod uwagę jego cenę. Telefon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB czyli z 6GB pamięci RAM i 128GB pamięci można otrzymać już w cenie ok. 800-1000 zł w zależności od dostępności. 

Projekt i wygląd 

Xiaomi Redmi Note 8 Pro to duży, dość ciężki telefon, ale też dość gruby. Tył telefonu to szkło, co jest dość rzadkie w tej cenie, w której większość telefonów ma materiałowe tylne części. 

Z tyłu znajduje się pionowy wypukły aparat w górnej środkowej części, w której znajduje się również czujnik odcisków palców (który na pierwszy rzut oka wygląda jak jeden z obiektywów). Z boku jest jeszcze jedna soczewka. Rocker głośności i przycisk zasilania znajdują się na prawej krawędzi urządzenia, a na dole znajduje się port USB-C i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Redmi Note 8 Pro jest raczej masywny, częściowo dzięki 6,53-calowemu ekranowi, który jest podzielony nacięciem w kształcie łzy u góry. Posiada wyświetlacz LCD 1080 x 2340, czyli technologia wyświetlania, której można się spodziewać w telefonie w tej cenie, i chociaż kolory są być może trochę poniżej normy, dość wysoka rozdzielczość częściowo to rekompensuje.