Nokia Ovi Mail – fińska poczta dla każdego!

 Większość użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że Nokia to nie tylko telefony komórkowe. Wszyscy słyszeli o usłudze Mapy Ovi, na uwagę zasługuje również odświeżony sklep muzyczny Ovi Muzyka. Niestety, niewielu użytkowników kojarzy fińskiego producenta z pocztą elektroniczną. A szkoda, bo Nokia Ovi Mail to świetne narzędzie, którego użytkowanie może przynieść nam wiele korzyści. Jak szybko udostępnić własną pozycję w Ovi Mapach? Nokia Ovi Mail to zdobywająca coraz większą popularność usługa pocztowa, przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników urządzeń mobilnych. Założenie konta w Ovi Mail jest darmowe i dziecinnie proste. Proces rejestracyjny możemy rozpocząć bezpośrednio z ekranu naszego telefonu komórkowego, przechodząc do kreatora konfiguracji poczty lub po udaniu się na stronę mail.ovi.com na naszym komputerze domowym lub laptopie. Rejestracja konta to tylko kilka prostych kroków. Musimy podać login, którym chcemy się posługiwać, hasło, datę urodzenia i numer telefonu (jedynie w celach weryfikacji). Nokia Ovi Mail to aż 1 GB na nasze wiadomości pocztowe i załączniki. Dodatkowo usługa pozwala na zintegrowanie z dziesięcioma zewnętrznymi skrzynkami pocztowymi (np. Gmail, Hotmail, Windows Live czy Yahoo!), więc nic nie stoi na przeszkodzie, by telefon Nokii stał się narzędziem do zarządzania zarówno prywatnymi kontami mailowymi, jak i wszystkimi wiadomościami służbowymi. Programiści Nokii dołożyli wszelkich starań, by Ovi Mail był w pełni bezpieczną skrzynką. Usługa wyposażona jest w zaawansowane filtry antyspamowe oraz system ochrony antywirusowej. Zarządzając kontem w Ovi Mail, możemy bez trudu dostosować ustawienie filtrów antyspamowych, a nawet dodawać adresy na tak zwaną czarną listę, tak by poczta od podejrzanych adresów od razu została usunięta. Poczta Nokia Ovi Mail to w pełni sprawne konto, którego głównymi zaletami są mobilność i bardzo prosta synchronizacja. Miła pozycja w portfolio usług Nokii to także biznesowa Mail for Exchange, która obsługuję technologię Microsoft Exchange ActiveSync. Całość dostępna jest dla większości biznesowych modeli fińskiego producenta opartych na systemie S60 trzeciej i piątej edycji.

{editpostlink}
 • http://www.mobilny.blog.pl wujek_staszek

  Korzystam od dłuższego czasu i nie wyobrażam sobie powrotu do Gmaila, o Interii czy WP nie wspominając. Główne zalety: łatwy dostęp, brak reklam, czytelny układ, a przede wszystkim jeden login i hasło z pozostałymi usługami Nokia, dzięki czemu po założeniu konta możemy się zalogować np. w Ovi Muzyka korzystając z tych samych danych. Jak dla mnie świetne rozwiązanie.

  • http://www.swype-pl.blogspot.com mateusz

   Ale masz tylko 1GB… A Gmail daje 7,5MB, do tego wyszukiwarka od googla, do tego możliwość pełnej integracji z telefonami na androidzie… :) A sklep Ovi Muzyka? Sorry ale nie stać mnie na zakupy tam wole kupować w empiku :)

   • http://mobilny.blog.pl wujek_staszek

    7,5 MB? To faktycznie zaszaleli. ;-) Wiesz, ile waży zwykły mail bez załącznika? Nie po to zakładam skrzynkę, żeby kolekcjonować wiadomości. Jeśli coś mi już nie jest potrzebne, to to kasuję, inaczej nawet te 7,5 GB błyskawicznie zapcha się śmieciami.

    Żeby korzystać z wyszukiwarki Googla nie potrzebujesz Gmaila. A z tą integracją to ostrożnie, bo mając Androida wręcz MUSISZ mieć konto Gmail, inaczej nie poszalejesz z telefonem. Nie słyszałem, żeby Nokia stawiała taki wymóg, a zintegrować kontakty i skrzynkę z Ovi też przecież można.

    Przykład z Empikiem nietrafiony, bo jeśli chodzi o muzykę, to ceny są tam zdecydowanie wyższe. Prosty przykład: najnowszy album Linkin Park “A Thousand Suns” w Empiku masz za 60 zł, w Ovi Muzyka za 34,99 zł. Mówiłeś, że nie stać Cię na Ovi Muzykę? To po co chcesz płacić dodatkowe 25 zł za pudełko i książeczkę? ;-)

    Proponuję, żebyś przetestował Ovi Mail i Ovi Muzykę przez tydzień lub dwa i wtedy się wypowiedział. Ja telefon z Androidem już miałem i więcej nie zamierzam. Nokia pod względem prowadzonej polityki jest dalece mniej restryknyjna niż gigant z Mountain View i tym samym bardziej do mnie przemawia. Pozdro!

 • walo

  Ja korzystając z telefonu Nokii wykorzystuję płatne konto e-mail w Wirtualnej Polsce – również spisuje się ono znakomicie.

 • Emmsche

  Ja wlasnie zalozylem ovi maila wiec jeszcze nie znam zalet ale wiem ze wad bedzie miala ta skrzynka najmniej ze wszystkich z glownej zasady jaka zauwazylem w nokii – zadnych wymogow. Ta wlasnie wolnosc w nokii jest ich sila. Mialem wczesniej iphona ale zniewolenie przez itunes i ograniczony bluetooth zniechecilo mnie do niego. Nie lubie androidow ze wzgledu na gmail. najlepszym rozwiazaniem jest wiec calkowicie otwarty i wszechstronny telefon nokii na symbianie i skrzynka w ovi!

 • Jerzyroz

  miałem konto na Ovi Mail i od połowy czerwca straciłem je. Nie mogę się zalogować bo nie ma takiego loginu.
  Dzwonię pomocy technicznej NOKIA i nic nie potrafią z tym zrobić. Założyłem więc nowe konto o podobnym loginie i haśle i działa ( na razie)! Co się mogło stać? Straciłem dużo informacji osobistych, na których mo bardzo zależy. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

 • http://www.facebook.com/sylwester.nowak.581 Sylwester Nowak

  hej ja też nie noge sie zalogować kto pomoze???